top of page

Корейська хвиля



В даний час музична індустрія настільки багата різноманітними течіями та жанрами, що складно встежити за всіма яскравими представниками тих або інших напрямків. Вони в свою чергу прокладають своє коріння, проникаючи в різні куточки нашої неосяжної планети, і повільною ходою добираються до світових музичних чартів, підкорює їх вершини і серця численних шанувальників з усіх куточків Землі.


Варто особливу увагу приділити такому феномену, Який вже НЕ перший рік вражає людей.


В Україні к-рор люблять, але аудиторія цих людей не така і велика, але все ж їм це до вподоби.


Аліна Хелемендик – студентка, прихильниця такого музичного стилю як K-POP. Ми вирішили дізнатися у неї про цю незвичайну субкультуру.


– Знаючи, що ти прихильниця корейською культури, вирішила звернутися до тебе із питаннями про «корейську хвилю», що буквально увірвалася в культурний простір країн СНД, зокрема, України. Чим пояснюється виникнення субкультури кореяманів?


– Я вважаю, що привертає в цій сфері насамперед культура, традиції і конкретні моральні цінності. Те, чого немає у нас, ми шукаємо у інших.


– Деякі прибічники субкультури стверджують, що корейська культура – феномен, дещо абсолютно незвідане, нове, свіже. Що такого нового пропонують корейці?


– Що нового? Наприклад, мода. Все приходить до нас звідти. До речі, давно помітила, все що було у них 2-3 тому можна побачити у нас. Хоча якби ми зараз одяглись по їх моді і вийшли так на вулицю нас би мало хто зрозумів. Приваблює те, що їх технології пішли набагато далі в перед чим наші. У них все більш сучасне ніж у нас.


– «Корейська хвиля» стала широко відома де в чому завдяки реперу PSY(сай), який став лідером світових музичних чартів з хітом «Gangnam Style». Хто зараз несе культуру в маси найактивніше?


– На це питання дуже складно відповісти. Так як я через навчання відстала від усіх цих справ, але мені здається то взагалі складно відповісти. Оскільки напрямків в музиці багато, відповідно і виконавців багато. І кожен може знайти те, що йому до душі. Це я можу з упевненістю сказати, варто тільки не лінуватися шукати. Зараз це доволі просто завдяки соціальним мережам. Більшість виконавців прагнуть підлаштовуватися під західний формат, щоб завоювати велику аудиторію слухачів. Зараз дуже багать груп, які несуть цю культуру в маси, тому не можу назвати щось конкретне.


– «Корейська хвиля» є яскравим прикладом створення успішного іміджу держави за допомогою застосування такої форми політичної влади як м'яка сила (англ. М'яка сила). Цей термін, введений американським політологом Джозефом Наєм, має на увазі здатність тієї чи іншої країни домогтися бажаних результатів і посилити свій вплив на міжнародній арені, створюючи позитивний образ завдяки використанню культурних і політичних цінностей і інститутів, що притягують увагу іноземців. Які цінності несе к-pop, на твою думку?


– Цінності. Повторюся, інша культура, інші погляди на певні речі. Хоч ніби проблеми одні і тіж. Але з урахуванням менталітету і взагалі купи інших факторів, сенс пісень трохи відрізняється, текст вони вибирають більш глибокий ніж наші сучасні виконавці деякі.


– І на останок: до яких джерел рекомендуєш звернутися, аби хоча б зверхньо ознайомитися із музичною культурою Кореї? Що порадиш слухати новачкам?


– Черпати інформацію можна с пабліків. Що слухати ? Тут на смак і колір в залежності від переваг. Я починала с групи SHINee і не жалкую. Цікаві зі своєю особливою атмосферою.

Недавние посты
bottom of page