Поради щодо подорожжі та перельоту
Сьогодні авіаперельоти стали невід'ємною частиною життя подорожуючих. Це швидко, відносно недорого і комфортно. Але справа в тому, що під час польоту відбувається значний перепад тиску, змінюються часові пояси, рівень сонячної радіації. Звичайно всі ці фактори впливають на наш стан здоров'я та самопочуття. Саме тому, по приїзді до визначеного місця, країни, ми відчуваємо страшенну втому і виснаження – просто наш організм переніс всі ці зміни за короткий період часу і витратив багато сил та енергії.
Аби уникнути подібних негативних впливів варто прислухатися до порад лікарів:
1. При тривалому перельоті не варто обирати місця біля вікна – це вимушене нерухоме положення, що провокує перетискання судин, вен, особливо на ногах, що спричиняє тромбози.
2. Не приймайте положення «нога на ногу». Це просто "ідеально" для пережимання судин та артерій на ногах. За короткий час ви відчуєте оніміння кінцівок, біль та важкість, закупорювання судин та тромбоз у таких випадках завжди має місце.
3. Не треба, аби ваші ноги завжди були в зігнутому положенні. Випрямляйте їх по декілька разів на годину. Тим паче, не варто піджимати ноги під себе і сидіти на них! Кровообіг порушується і всі перераховані ризики вам гарантовані.
4. Не приймайте незвичні положення. Як би ви не любили сидіти на одній нозі, чи закидувати ногу на ногу – це не той випадок.
5. Розминайте ноги. Увімкніть у навушниках гарну музику і підтанцьовуйте та ворушіть ногами.
6. Через кожні 30 хв. перельоту вставайте з місця і пройдіться по салону. Можна нагнутися, потягнутися, розім'яти спину, шию, поперек.
7. При купівлі чи замовленні квитка, за можливості, попросіть місце не біля вікна. Хоч ви і втратите можливість спостерігати за краєвидами, але ж здоров'я дорожче! Місце біля проходу дозволить вам підводитися, вирівнювати ноги, більш вільно рушатися, при цьому не турбуючи сусіда.