top of page

Професія рекламний агент


Професії, пов'язані з будь-яким творчістю - це особливі професії. І вибирають їх лише особливі люди з незвичним складом розуму і безмірною фантазією. До таких відносяться і рекламні агенти - натури істинно творчі. Завантаженість в рекламній діяльності непостійна - то дуже багато замовлень, то до неподобства мало. Так само, втім, скаче і настрій: то гаряче бажання працювати, фонтани ідей і віра в себе, то щира нудьга, відсутність інтересу до замовлення і занепад сил.


Кобка Дарина Борисівна( рекламний агент) розповіла мені всі секрети її роботи.


– Чому Ви обрали цю професію?


– Професія рекламного агента багатогранна, саме ця особливість мене приваблює. Ти знаходишся в постійному русі, знайомишся і спілкуєшся з новими людьми.


Що стосується зарплати є приказка в професійних колах: «Агента ноги годують». І це правда. Щоб напрацювати свою базу рекламодавців, рекламістові потрібно багато часу витратити на їх пошук. Чим більше реклами, тим більше зарплата. Пряма зацікавленість!


– Як ви налагоджуєте спілкування з клієнтом?


– Рекламний агент перш за все повинен бути хорошим психологом. В першу чергу це проявляється в тому, як вони називають своїх рекламодавців. У колі рекламних агентів їх не прийнято звану, «клієнтами». Рекламодавці вважають за краще, щоб їх називали партнерами, тому що вони працюють в команді і допомагають один одному. Рекламодавець в першу чергу людина і тому важливо знайомитися з потенційним партнером особисто, встановлюючи персональний контакт. Тому, що при особистому контакті встановлюється емоційна взаємозв'язок, вона міцніша. Наявність мобільного зв'язку та Інтернету сьогодні значно полегшило роботу рекламним агентам - тепер зв'язок з рекламодавцем можна підтримувати віддалено. Це не забирає часу на особисті зустрічі і дозволяє швидше донести нові ідеї клієнту.


– Де можна влаштуватися по Вашій спеціальності? І чи потрібно вищу освіту для роботи рекламним агентом?


– Нерідко рекламні агенти працюють без спеціальної освіти, навчання проводиться в фірмі, безпосередньо під час роботи. Стати ж дипломованим фахівцем з реклами можна в вузах і середніх спеціальних навчальних закладах Найчастіше рекламні агенти працюють в ЗМІ: журнали, газети, радіо, телебачення, а також займаються приватною практикою самостійно або створюючи свої агентства.


– Як проходить Ваш робочий день?


– День рекламного агента починається по-різному, адже ніколи не знаєш, який сюрприз принесе тобі рекламодавець сьогодні і як змінить свої і, відповідно, твої плани. Але все одно, без плану на «сьогоднішній день» рекламні агенти не виходять з дому. Ранок може початися і в 7 ранку і в 10. Кожен день у агента йде підготовка нових макетів і статей газети. Рекламний агент телефонує і переписується з рекламодавцями, вони зустрічаються і обговорюють майбутню рекламу. День закінчується або в 5 в офісі, або на зустрічі. У кожного рекламного агента є щоденник, в який він записують всі зустрічі і важливу інформацію. У понеділок і вівторок починається підготовка до випуску поточного номера, макетів, рекламні агенти обдзвонюють рекламодавців, щоб запропонувати їм свої послуги. Пізніше вони збирають всю рекламу для того, щоб відправити у газету. Середовище починає з планерки, рекламні агенти обходять своїх рекламодавців, збирають нову рекламу і гроші. Четвер і п'ятниця теж включає в себе переписку і спілкування з рекламодавцями, підготовку до нового номеру газети. Приблизно такий робочий день у рекламного агента, що працює в ЗМІ. Дні рекламних агентів-приватників, як правило, відрізняються. Адже їм не потрібно узгоджувати режими своєї роботи з виходом газети. У приватників панує своя атмосфера і свої заморочки.


– Як осягнути ази професії?


– У вищих навчальних закладах, в Україні, юні рекламні агенти вчаться правильно подати рекламу, психологічно зацікавити потенційних покупців і правильно спілкуватися з рекламодавцем. На першому курсі ВНЗ вчать спілкуванню з людьми, пояснюють, як розуміти бажання клієнта. На другому курсі студентам пояснюють важливість реклами. Розповідають, який вплив на людей має реклама і як красиво її подати. На третьому курсі дають написати рекламу самостійно і подивитися, якою буде результат. Вливається в професію рекламний агент 1,5 року. За цей час він вже напрацьовує основну клієнтську базу, своїх постійних партнерів. Далі вже легше. Після цього періоду часу також виробляється певний самоконтроль. Агент вже не витрачає час на порожні розмови, вчиться більш продуктивно планувати свій час. Набирається досвіду, адже від оперативності агента залежить багато, ще позбавляється від закомплексованості, адже не всі мають комунікабельністю і можуть з легкістю спілкуватися з людьми. Вчиться говорити з рекламодавцем на одній мові, так би мовити розуміти його з півслова. Тоді вже і ставлення до рекламного агента з боку рекламодавця змінюється, він починає сприймати агента як ділового партнера, друга або знайомого. Рекламний агент вітає його зі святами, і тоді партнер відчуває взаємозв'язок. А саме це і є основою довгострокового співробітництва.


– Чи бувають у Вас в професії якісь невдачі і помилки?


– Звичайно ж у людей цієї професії бувають і невдачі. Причини можуть бути самими різними. Це і економічна ситуація на ринку, і сезон, наприклад, після новорічний період. Навіть просто проблеми в бізнесі у клієнтів. Тут головне - не опускати руки, а продовжувати роботу і з постійними клієнтами, і з новими. Якщо агент хороший, то результат від його роботи з'явиться в будь-якому випадку. Може не зараз, може через тиждень або місяць. Будь-яка робота, якщо вона виконується якісно, ​​дасть свої результати з часом.

Недавние посты
bottom of page